Salsoteka + Tango argentyńskie – 14 sierpnia 2021

Koncert, pokaz tanga argentyńskiego, lekcja pokazowa, salsoteka – a to wszystko w wyjątkowym klimacie przestrzeni Przystani Kantoria
Tarnowska Szkoła Tańca Sun Salsa wraz z Przystań Kantoria i Tarnowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zapraszają na wieczór pełen tańca. Tym razem salsoteka będzie poprzedzona lekcją pokazową tanga, a wisienką na torcie będzie pokaz taneczny pary instruktorskiej Ewy i Piotra Roemer przy akompaniamencie jednego z najbardziej znanego w regionie kwartetu smyczkowego Con Affetto!
Program:
17:30 Roztańcz się! Czas dla wszystkich tańczących tango
18:00 – 18:45 Lekcja pokazowa tanga argentyńskiego: zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć magię tańca na własnej skórze. Lekcja jest darmowa, dostępna dla wszystkich, nie prowadzimy zapisów
18:45 – 19:15 Koncert kwartetu smyczkowego Con Affetto wraz z pokazem tanga pary instruktorskiej Ewy i Piotra Roemer
19:15 – 22:00 Salsoteka: tańce rodem z gorących klimatów Kuby, Dominikany, Angoli czy z… Francji. Salsa, bachata, kizomba, urbankiz – takie rytmy będziemy mieli okazję usłyszeć. Nie wiesz dokładnie co to za tańce? Wystarczy przyjść, dołączyć do naszej SunSalsowej społeczności i wszystko stanie się jasne.
Dla głodnych Przystań Kantoria przygotuje małe co nieco, a dla ochłody zaproponuje przepyszne lody (kuchnia czynna do godz. 20:00)
Co potrzebujemy? Jedynie pięknej pogody i Waszej obecności!
Jesteśmy w trakcie ustalania “Planu B” w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Wszelkie zmiany i aktualności zostaną opublikowane na tym wydarzeniu w zakładce “dyskusja”.
Data: 14 sierpnia
Adres: Piłsudskiego 28 33-100 Tarnów
Godzina: 17:30 – 22:00
Wstęp wolny
Kilka słów o zaproszonych gościach:
Con Affetto – od 2005 roku prowadzi aktywną działalność artystyczną koncertując w wielu ciekawych i prestiżowych miejscach m.in. w Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach, Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Operze Śląskiej w Bytomiu, Dworku I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Szczególne miejsce w repertuarze Con Affetto zajmują tanga, wykonywane przez nie z wielką pasją i szczególnym uwielbieniem tego rodzaju ekspresji artystycznej. Niezwykle inspirujące w tym zakresie okazało się podjęcie współpracy z wybitnym polskim akordeonistą/bandoneonistą Klaudiuszem Baranem, co zaowocowało serią wspólnych koncertów, między innymi podczas jubileuszowych XX Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych „Sanok 2018” oraz 12. Festiwalu BARBAKAN w Krakowie. Artystki Con Affetto nieustannie rozwijają swoje muzyczne zainteresowania systematycznie uczestnicząc w nagraniach płyt, projektach orkiestrowych, teatralnych oraz koncertach zespołów polskiej sceny rozrywkowej. Od trzech lat współpracują z niezależną polską filharmonią – FILHARMONIA FUTURA – biorąc udział we wszystkich produkowanych przez nią wydarzeniach i koncertach na terenie całego kraju (m.in. Warszawa, Łódź, Szczecin, Poznań, Toruń, Kraków, Rzeszów i wiele innych). Zespół ma na koncie premierowe nagrania dyskografii współczesnego amerykańskiego kompozytora polskiego pochodzenia – Henryka Derusa, co oprócz głównego nurtu wykonawczego – muzyki klasycznej epok dawniejszych – pozostaje wielką fascynacją i pasją zespołu. Jubileuszowy rok 15-lecia Con Affetto podkreślony został nagraniem pierwszej solowej płyty zespołu („Tango Affetto”, MediaPixel/2020) z udziałem znakomitych gości muzycznych – akordeonisty, Maestro Klaudiusza Barana, skrzypka Pawła Wajraka, sopranistki Anny Lasoty, akordeonisty Pawła Kusiona oraz wokalnego zespołu MONK.
Ewa i Piotr Roemer
Poznali się w 2012 r. na jednej z krakowskich milong i od pierwszego momentu zwrócili na siebie uwagę. On kompozytor, ona tancerka. Ich odmienne doświadczenia prowadziły do częstych dyskusji i rozważań na temat tanga, które stało się wspólną pasją. Po krótkim czasie zostali parą, na scenie i w życiu prywatnym.
W 2017 r. przeprowadzili się do Włoch by doskonalić swoje umiejętności w szkole Gianpiero Galdiego, meastro tanga i wybitnego tancerza młodego pokolenia. Razem z jego zespołem Tangere, występowali na scenach m.in. w Palermo, Ravennie i Cluj-Napoca, a także jako solowa para na licznych festiwalach tanga w Polsce i za granicą. Obecnie przebywają w Krakowie, gdzie prowadzą własne studio tanga oraz projekt Tango Young.
Ewa jest zawodową tancerką, dyplomowaną nauczycielką tańca, psychologiem. Swoją edukację taneczną rozpoczęła jeszcze jako dziecko w rodzinnym Krakowie – od tańca towarzyskiego, techniki klasycznej, przeszła do tańca współczesnego, by na końcu dojść do tanga. Ukończyła studia na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego na dwóch kierunkach: psychologii i socjologii. Przez rok studiowała choreografię i techniki tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi. Ukończyła roczny kurs Terapii Tańcem i Ruchem organizowany przez Instytut DMT – Polski Instytut Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie oraz roczne szkolenie Podstawy Choreografii Scenicznej pod kierownictwem Iwony Olszowskiej.
Piotr jest doktorem sztuki w dziedzinie muzyki, zawodowym tancerzem, nauczycielem tańca i tango DJ-em. Pochodzi z Krakowa, gdzie ukończył szkołę muzyczną I i II stopnia w klasie skrzypiec oraz Akademię Muzyczną w dwóch specjalnościach: kompozycja oraz teoria muzyki. Rozwija się wielokierunkowo łącząc zagadnienia łączące dźwięk z ruchem oraz zgłębiając techniki improwizacji.