Zouk od podstaw – 12 grudnia

Zapraszamy na niedzielne warsztaty Zouka od podstaw z Olą i Wiktorem (z Warszawy).

Zouk. Brzmi egzotycznie i nieznajomo?

Zouk to pochodzący z Brazylii taniec w parach wyróżniający się płynnym, zjawiskowym oraz zmysłowym “pływaniem” po parkiecie. Ma w sobie wolność wyrażania, a charakterystyczne ruchy głowy partnerki nadają mu wyjątkowy wyraz.

Zouka tańczy się do bardzo różnorodnej muzyki – począwszy od tradycyjnej muzyki zouk, poprzez całkowicie liryczną, bez beat’u, kończąc na R’n’B, gdzie możemy ujawnić swoją streetową duszę – każdy znajdzie coś dla siebie.

Na zajęciach z Zouka Brazylijskiego nauczysz się nie tylko podstawowych figur takich jak: basic, lateral, lounge i viradinha, ale odkryjesz magię tańca z drugą osobą. Partnerzy będą zgłębiać tajniki miękkiego prowadzenia, partnerki okryją jak lekko podążać. Na zajęciach będziemy uwrażliwiać ucho na zoukowe rytmy, otwierać się na zabawę oraz improwizację na parkiecie.

Oto przykładowy filmik: https://www.youtube.com/watch?v=99u3FnngKAU

 

Szczegóły:

Poziom: totalnie od podstaw 🙂 zapraszamy wszystkich chcących poznać ten styl taneczny. Nie musisz nic umieć.

 

Data: 12 grudnia

Program:

10:00 – 11:00 lekcja 1

11:10 – 12:10 lekcja 2

12:20 – 13:20 lekcja 3

13:30 – 14:30 lekcja 4

Cena:

120 zł – 1 osoba (4h)

220 zł – para (4h)

Poziom: totalnie od podstaw 🙂 zapraszamy wszystkich

 

Zapisy (do 10 grudnia):

Wyślij zgłoszenie na:

sunsalsa.kontakt@gmail.com

z dopiskiem WARSZTATY ZOUK

W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. W odpowiedzi dostaniesz maila zwrotnego z informacją, czy zostałeś dopisany do listy głównej, czy do listy rezerwowej (np. w przypadku wyczerpania puli miejsc lub konieczności czasowego wstrzymania zapisów dla jednej z płci z dbałości o proporcje na warsztatach) oraz informację jaką kwotę należy wpłacić wraz z numerem konta.

Zachęcamy do zapisów w parach.

Zwrotów nie przewidujemy, jednak możecie przekazać swój bilet na osobę o tej samej płci. W przypadku wyczerpania liczby miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Kim są Wiktor i Ola?

Ich profil FB: https://www.facebook.com/wiktor.ola

 

To tancerze, mający ogromne doświadczenie w szerzeniu swojej wiedzy. Wiktor jest pedagogiem tańca i tańczy od 17 lat. Zrozumiale wytłumaczy nawet najbardziej skomplikowane tajniki ruchu. Ola studiuje choreografię i cały swój czas poświęca na rozwój różnych technik tanecznych. Wiktor i Ola uczą razem od 3 lat prowadząc regularne zajęcia oraz warsztaty.

Na zajęciach stawiają na rozwój ogólnotaneczny, precyzję prowadzenia, a także emocje i ekspresję. Ucząc tańca w parze nie zapominają o relacji z drugą osobą i dobrej zabawie.

Ola jest związana z tańcem od dziecka. Już jako siedmiolatka zaczęła taniec nowoczesny i akrobatykę. Próbowała tańca  towarzyskiego, jednak prawdziwą pasję odkryła w lirycznych krokach jazzowych. Gdy była jeszcze w liceum siostra namówiła ją na pierwsze zajęcia salsy. Ola bardzo szybko wpadła w salsowy wir imprez i festiwali. Jeździła często po kraju i za granicę szlifując kroki salsy i bachaty, gdy w 2012 natknęła się na zouka. To właśnie ten taniec w magiczny sposób skradł jej serce. Zouk jest dla Oli idealnym połączeniem ekspresji i delikatności wyniesionej z jazzu oraz connection z drugą osobą. Ola istnieje w warszawskim środowisku zoukowym niemal od samego początku. Jej miłość do zouka bardzo szybko przerodziła się w pokazy oraz pierwsze kursy. W 2016r. poznała również jeden ze stylów zouka- Soulzouka, którego szybko zaczęła uczyć razem z Krisem, znanym międzynarodowym instruktorem. Dzięki dużemu doświadczeniu Ola jest cenioną instruktorką w kraju i za granicą. Najważniejszy dla niej  jest rozwój, nie zamyka się na nowe techniki wiecznie próbując nowych stylów tanecznych. Jako studentka „Choreografii i technik tańca” w Łodzi szkoli się również z technik tańca klasycznego, współczesnego, kontakt improwizacji, pilatesu i wszystkiego „co wpadnie jej w ręce” 😉 Na co dzień prowadzi regularne zajęcia zouka i bachaty możną ją również zobaczyć na deskach Teatru Tańca „Test”.  Swoją artystyczną duszę spełnia prowadząc zoukową grupę choreograficzną „ The Beetles”.

Wiktor Górnicki

Wiktor jest doświadczonym pedagogiem tańca, z wieloletnim stażem jako instruktor i choreograf. Swoją historię z tańcem rozpoczął w wieku lat 4, ucząc się podstawowych kroków tańców towarzyskich. Jest wielokrotnym Mistrzem Okręgu Warmińsko-Mazurskiego w tańcach latynoskich, posiada najwyższą, międzynarodową klasę „S” w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. Ukończył studia pedagogiki tańca w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi i nadal kształci i rozwija, aby być lepszym nauczycielem tańca. Zouka brazylijskiego uczy w Warszawie od niemal 4 lat. To właśnie w nauce zouka odnalazł swoje prawdziwe powołanie i spełnienie. Prowadzi warszawską zoukową grupę choreograficzną The Beetles, która wystąpiła już na kilku głównych festiwalach zoukowych w Polsce.

Taka nowość, że hoho! A jak Wam się spodoba to będziemy przeprowadzać takie warsztaty cyklicznie. A co!