Wojciech

Instruktor: Wojciech Kajpus
Taniec: Kizomba

Pierwsze kroki taneczne stawiał w tarnowskim klubie Gwiazda. Po latach praktykowania tańca użytkowego zauroczył się w bachacie i koncepcji ‚contact impro’. Wraz z narastającą ilością przetańczonych godzin wzmagało się w nim poczucie, że może to nie być jego taneczna miłość życia – faktycznie: nie była, a on sam przekonał się o tym bardzo szybko gdy tylko poznał kizombe.
Trenował w kilku krakowskich szkołach tańca: Kramboo Dance, LoftoDance czy Pade Styl. Początkowo przechodził fascynację figurkomanią pod okiem Daniela Morais i Fabio Bravo, jednak przełomowe dla jego świadomości tanecznej okazały się warsztaty z Dominikiem Ry na których zdobył cenną wiedzę z technik leading-u, które to rozbudował pod czujnym okiem Alicji Szynklarz, Krystyny Kielar oraz Piotra Kunickiego. Obecnie jest wyznawcą miękkich i delikatnych prowadzeń jak również ‚pływania’ po parkiecie, a to co wręcz uwielbia to partnerki, które usypiają mu w ramionach rozkołysane w kizombowych rytmach.
Wielokrotny uczestnik różnych warsztatów oraz festiwali, z których warto wymienić chociażby: Bachaturo, Warsaw Kizomba Festiwal czy krakowski Angolan Festival. Miał przyjemność dokształcać się na zajęciach największych jak i najbardziej cenionych artystów ze świata Kizomby jak: Pechu & Vanessa, Eddy Vents, Miguel & Susana, Sara Lopez, Albir Rojas, Kwenda Lima, a także Ola Leszczewicz & Maciej Bielinski.