INSTRUKTORZY

Instruktor: Joanna Sanocka

Taniec: Salsa L.A., Lady Styling,

 

„Tancerka, która zdaje się latać po parkiecie…”

Założycielka Sun Salsy (2013r.). Tanecznie nie do zdarcia - na festiwalach salsowych słysząc piękne melodie i rytmy salsy liniowej oraz mając do dyspozycji niezliczoną ilość partnerów potrafi przetańczyć kilka dni i nocy zapominając o potrzebie snu i jedzenia. Jej serce rośnie gdy widzi swoich kursantów na naszych salsotekach; ich postępy i radość wywołaną tańcem z drugim człowiekiem. Zajęcia z nią to mieszanka sporej dawki techniki zdobytej u najlepszych instruktorów na świecie z zachowaniem atmosfery zabawy i przyjemności jaką daje taniec. 

 
Oto historia Joanny a zarazem i Sun Salsy...
Wszystko zaczęło się od nauki tańca klasycznego w tarnowskim Ognisku Baletowym a fascynacja tańcem sprawiła, że kilka spotkań przerodziło się w pięcioletnią naukę. Kolejnym etapem był taniec towarzyski w Klubie Tańca Towarzyskiego „Bawinek” działającego przy AZS Politechniki Krakowskiej.
W 2012 roku została stworzona grupa „Salsa Me Gustas” skupiająca miłośników salsy w Tarnowie. Naturalną koleją rzeczy była chęć promowania tego tańca a najlepszym sposobem okazało się stworzenie „Sun Salsa”.
 
Wiedzę na temat salsy oraz umiejętności zdobyła w krakowskiej szkoły tańca Salsa Sabrosa, założonej przez Panią Małgorzatę Kulpę, jedną z najbardziej cenionych instruktorek salsy w Polsce. 
Od kilku lat bierze czynny udział w warsztatach prowadzonych przez najlepszych instruktorów salsy i kizomby na świecie na festiwalach w krajach takich jak Niemcy, Hiszpania, Portugalia czy Indie.
W 2015 roku uczestniczyła w dwóch ważnych wydarzeniach, które były dla niej nie tylko ogromnym wyzwaniem ale przede wszystkim niepowtarzalną okazją do nauki u najlepszych. 


Pierwsze z nich to wzięcie udziału w międzynarodowym projekcie World Hug Dance World Hug Dance (WHD Project)Polegał on na przygotowaniu choreografii AfrolatinConnection, a następnie zatańczenia jej razem z ALC w Porto w Portugalii POKAZ. Trenerami oraz opiekunami przedsięwzięcia w Polsce byli Agnieszka Algemissel i Paweł Zwanzig z Poznania - wieloletni, utytułowani tancerze i instruktorzy, wyszkoleni przez m.in. AfrolatinConnection.

 

Kolejny projekt to wzięcie udziału w Bootcamp’ie z TROPICAL GEM Berlin Salsa Congress. Tropical Gem to doskonała w każdym calu grupa tancerzy działająca od 15 lat. Ich zapierające dech w piersiach pokazy zawsze kończą się owacjami na stojąco a na warsztatach pokazują profesjonalizm i dopracowanie zajęć pod każdym względem.

21 godzin treningu w trzy dni zaowocowało opanowaniem choreografii zaprezentowanej na głównej gali festiwalu: POKAZ Partnerował jej Grzegorz Przetocki, jeden z najbardziej doświadczonych tancerzy i instruktorów salsy w Polsce, głównodowodzący w Salsa Sabrosa w Krakowie. 

 

W 2018roku planuje wziąć udział w kolejnym, kilkudniowym szkoleniu na Berlin Salsa Congress tym razem z SuperMario.

 

 

*****************************************************************************************************

Instruktor: Michał 'Kudłaty' Zakrzewski 

Taniec: Bachata, Bodymovement

 

Tancerz, instruktor tańca, choreograf, fotograf… Miłośnik ruchu we wszelkich jego przejawach. Nie zatrzymuje się nawet na chwilę, ale nie dlatego, że przed czymś ucieka – po prostu – nieustannie czegoś poszukuje. Wychowany w środowisku tańca towarzyskiego, solidny, 14-letni warsztat turniejowy potraktował jako punkt wyjścia… …i tak rozpoczęła się, trwająca do dziś, wielka fascynacja światem flamenco i salsy. Najpierw Salsa Ventura (pierwsza tego typu formacja w Polsce), następnie Salsa Sabrosa i wieloletnia współpraca z Małgorzatą Kulpą. Występy na polskich i międzynarodowych festiwalach salsy, udział w warsztatach prowadzonych przez mistrzów tego stylu; wreszcie – samodzielna praktyka instruktorska czyli praca w kadrze szkoły – prowadzenie warsztatów autorskich, rozwijających ekspresję taneczną w oparciu o style: mambo, chacha, flamenco, hip-hop, street Dance. Jednocześnie – rozwija się zainteresowanie Michała teatralną przestrzenią tańca. Współpraca z „Art Color Ballet” oraz Teatrem Lalki i Maski „Groteska” w Krakowie to nowe źródła inspiracji w postaci pracy nad choreografią sceniczną i realizacji interdyscyplinarnych projektów artystycznych. Portret Michała dopełniają jego różnorodne pasje: fotografia, sporty zimowe, muzyka oraz studia z dziedziny pedagogiki i latynoamerykanistki. Wszechstronność. To właśnie dzięki niej, a właściwie poprzez nieustanne poszukiwania i rozwój, udało się Michałowi wykreować zarówno niepowtarzalny styl tańca, jak i – jedyny w swoim rodzaju – styl nauczania. 

 

*****************************************************************************************************

Instruktor: Wojciech Kajpus

Taniec: Kizomba

 

Pierwsze kroki taneczne stawiał w tarnowskim klubie Gwiazda. Po latach praktykowania tańca użytkowego zauroczył się w bachacie i koncepcji 'contact impro'. Wraz z narastającą ilością przetańczonych godzin wzmagało się w nim poczucie, że może to nie być jego taneczna miłość życia - faktycznie: nie była, a on sam przekonał się o tym bardzo szybko gdy tylko poznał kizombe.
Trenował w kilku krakowskich szkołach tańca: Kramboo Dance, LoftoDance czy Pade Styl. Początkowo przechodził fascynację figurkomanią pod okiem Daniela Morais i Fabio Bravo, jednak przełomowe dla jego świadomości tanecznej okazały się warsztaty z Dominikiem Ry na których zdobył cenną wiedzę z technik leading-u, które to rozbudował pod czujnym okiem Alicji Szynklarz, Krystyny Kielar oraz Piotra Kunickiego. Obecnie jest wyznawcą miękkich i delikatnych prowadzeń jak również 'pływania' po parkiecie, a to co wręcz uwielbia to partnerki, które usypiają mu w ramionach rozkołysane w kizombowych rytmach.
Wielokrotny uczestnik różnych warsztatów oraz festiwali, z których warto wymienić chociażby: Bachaturo, Warsaw Kizomba Festiwal czy krakowski Angolan Festival. Miał przyjemność dokształcać się na zajęciach największych jak i najbardziej cenionych artystów ze świata Kizomby jak: Pechu & Vanessa, Eddy Vents, Miguel & Susana, Sara Lopez, Albir Rojas, Kwenda Lima, a także Ola Leszczewicz & Maciej Bielinski.

 

*****************************************************************************************************

Instruktor: Kamila Malawska

Taniec: Urbankiz, Kizomba

 

Tancerka, u której niespożyte pokłady energii objawiały się już od dziecka. Ich pierwszy poważny upust nastąpił w wieku 7 lat na zajęciach baletu w Tarnowskim Ognisku Baletowym, gdzie szpagaty na wszystkie strony były dla niej niczym bułka z masłem. Po kilku latach przerwy znowu stanęła na tanecznym parkiecie jako kursantka Sun Salsy na zajęciach salsy liniowej. Oczywiście taniec, atmosfera, festiwale w kraju i zagranicą – spowodowały, że oprócz kariery zawodowej coraz częściej znajdowała czas na taniec. „Liniówka” była początkiem ale to, w czym Kama czuje się jak ryba w wodzie to kizomba a dokładniej - Urban Kiz. Razem z jej tanecznym partnerem, Pawłem Kózką, są chwaleni i wyróżniani przez instruktorów tego stylu (m.in. zaproszenie na "I'm your DJ"  festiwal w Paryżu). Szkoliła się na zajęciach u Alicji i Piotra Kunickich oraz Bartka Flaka i Eli Kiseur (regularne zajęcia) a liczne kizombowe festiwale umożliwiły naukę u takich instruktorów jak: Albir Rojas, Curtis Seldon, Enah Lebon, Sara Lopez, Carola Tauler, Mike Serbin,  Jakub Pyras, ALC, Agnieszka Algemissel i Paweł Zwanzig

 
 
*****************************************************************************************************

Instruktor: Paweł Kózka

Taniec: Salsa L.A., Urbankiz

 

Swoją przygodę z tańcem zaczął od krótkiego epizodu z tańcem towarzyskim, co mogło być przyczyną późniejszego wpadnięcia po uszy w elegancką i zarazem charakterną salsę liniową. Tak czy inaczej  niezliczone ilości kombinacji, spinów i uśmiech partnerki było tym czego szukał. Pierwsze salsowe kroki stawiał na SunSalsowym parkiecie a chęć zgłębiania stylu Los Angeles zaprowadziła go do krakowskiej  szkoły Salsa Sabrosa oraz na warsztaty festiwalowe w Polsce i zagranicą (Francja, Hiszpania) gdzie chodził krok w krok za swoimi tanecznymi idolami tj.: SuperMario, Tropical Gem (Fernando Sosa) czy Talal i Edyta.

Równolegle do salsy rozwijała się (i nadal rozwija) miłość do kizomby a przede wszystkim do Urban Kiz i Kizomby Fusion. W tym przypadku znowu Sun Salsa była źródłem  gdzie zdobył porządne podstawy kizomby tradycyjnej u naszego Wojtka Kajpusa i Joanny Sanockiej oraz u krakowskich instruktorów Alicji i Piotra Kunickich. Miłość do różnorodnej muzyki elektronicznej była powodem zainteresowania stylem Urban Kiz i Kizombą Fusion – stylami które ze względu na to, że są młode wciąż ewoluują. Polskich ekspertów w tym temacie miał „pod ręką” bo znowu w krakowskiej szkole Salsa Sabrosa szkolił się u boku Bartka Flaka i Eli Kiseur. Chęć dalszego rozwoju zaprowadziła go do światowej klasy instruktorów: Albir Rojas, Curtis Seldon, Enah Lebon, Sara Lopez, Carola Tauler czy Mike Serbin - to tylko kilka przykładów instruktorów u jakich miał możliwość się uczyć. 

 

*****************************************************************************************************

Instruktor: Maciej Tyrpa

Taniec: Salsa Cubana

 

Krakowski instruktor z wieloletnim doświadczeniem (nierzadko zwany dinozaurem - swoją historię z tym tańcem rozpoczął 13 lat temu). Słynie z nietuzinkowego poczucia humoru, pozytywnej energii oraz zakręconych nudos cubanos. W Krakowie można go spotkać w takich szkołach jak: Salsa Sabrosa
i La Rosa Negra.
 

KONTAKT

Joanna Sanocka
tel. +48 608-596-346
mail: sunsalsa.kontakt@gmail.com
ul. Piłsudskiego 32
33-100 Tarnów
woj. małopolskie
Znajdź nas

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

PARTNERZY