Paweł1

Instruktor: Paweł Kózka
Taniec: Salsa L.A.,Urbankiz

Swoją przygodę z tańcem zaczął od krótkiego epizodu z tańcem towarzyskim, co mogło być przyczyną późniejszego wpadnięcia po uszy w elegancką i zarazem charakterną salsę liniową. Tak czy inaczej  niezliczone ilości kombinacji, spinów i uśmiech partnerki było tym czego szukał. Pierwsze salsowe kroki stawiał na SunSalsowym parkiecie a chęć zgłębiania stylu Los Angeles zaprowadziła go do krakowskiej  szkoły Salsa Sabrosa oraz na warsztaty festiwalowe w Polsce i zagranicą (Francja, Hiszpania) gdzie chodził krok w krok za swoimi tanecznymi idolami tj.: SuperMario, Tropical Gem (Fernando Sosa) czy Talal i Edyta.

Równolegle do salsy rozwijała się (i nadal rozwija) miłość do kizomby a przede wszystkim do Urbankiz. Razem ze swoją partnerką, Kamą, tworzą parę od której nie można oderwać wzroku. Instruktorzy certyfikowani przez Carolę i Curtisa (założyciela stylu) oraz pierwsza para na świecie (jedyna w Polsce) wybrana do grupy C&C Dance Company. A oto co sami mówią o swoich zajęciach:

Nasz taniec charakteryzuje się niezwykłą dbałością o technikę i zasady obowiązujące w Urbankiz. Nie korzystamy z miliona akrobacji, a mimo to na parkiecie przykuwamy uwagę czystością prowadzenia, feelingiem i musicallity. Na zajęciach nasi kursanci dowiadują się jak stawiać kroki, jak utrzymać balans i kontakt w tańcu, a przede wszystkim co zrobić by prowadzenie partnera było czytelne i przyjemne dla partnerki. Pokazujemy, że Urbankiz nie musi być „sztywny”, spięty i męczący.