Joanna

Instruktor: Joanna Sanocka
Taniec: Salsa L.A., Lady Styling,

„Tancerka, która zdaje się latać po parkiecie…”
Założycielka Sun Salsy (2013r.). Tanecznie nie do zdarcia – na festiwalach salsowych słysząc piękne melodie i rytmy salsy liniowej oraz mając do dyspozycji niezliczoną ilość partnerów potrafi przetańczyć kilka dni i nocy zapominając o potrzebie snu i jedzenia. Jej serce rośnie gdy widzi swoich kursantów na naszych salsotekach; ich postępy i radość wywołaną tańcem z drugim człowiekiem. Zajęcia z nią to mieszanka sporej dawki techniki zdobytej u najlepszych instruktorów na świecie z zachowaniem atmosfery zabawy i przyjemności jaką daje taniec.

Oto historia Joanny a zarazem i Sun Salsy…
Wszystko zaczęło się od nauki tańca klasycznego w tarnowskim Ognisku Baletowym a fascynacja tańcem sprawiła, że kilka spotkań przerodziło się w pięcioletnią naukę. Kolejnym etapem był taniec towarzyski w Klubie Tańca Towarzyskiego „Bawinek” działającego przy AZS Politechniki Krakowskiej.
W 2012 roku została stworzona grupa „Salsa Me Gustas” skupiająca miłośników salsy w Tarnowie. Naturalną koleją rzeczy była chęć promowania tego tańca a najlepszym sposobem okazało się stworzenie „Sun Salsa”.

Wiedzę na temat salsy oraz umiejętności zdobyła w krakowskiej szkoły tańca Salsa Sabrosa, założonej przez Panią Małgorzatę Kulpę, jedną z najbardziej cenionych instruktorek salsy w Polsce.
Od kilku lat bierze czynny udział w warsztatach prowadzonych przez najlepszych instruktorów na świecie na festiwalach w krajach takich jak Niemcy, Hiszpania, Portugalia czy Indie.
W 2015 roku uczestniczyła w dwóch ważnych wydarzeniach, które były dla niej nie tylko ogromnym wyzwaniem ale przede wszystkim niepowtarzalną okazją do nauki u najlepszych.

Pierwsze z nich to wzięcie udziału w międzynarodowym projekcie World Hug Dance World Hug Dance (WHD Project). Polegał on na przygotowaniu choreografii AfrolatinConnection, a następnie zatańczenia jej razem z ALC w Porto w Portugalii POKAZ. Trenerami oraz opiekunami przedsięwzięcia w Polsce byli Agnieszka Algemissel i Paweł Zwanzig z Poznania – wieloletni, utytułowani tancerze i instruktorzy, wyszkoleni przez m.in. AfrolatinConnection.

Kolejny projekt to wzięcie udziału w Bootcamp’ie z TROPICAL GEM Berlin Salsa Congress. Tropical Gem to doskonała w każdym calu grupa tancerzy działająca od 15 lat. Ich zapierające dech w piersiach pokazy zawsze kończą się owacjami na stojąco a na warsztatach pokazują profesjonalizm i dopracowanie zajęć pod każdym względem.
21 godzin treningu w trzy dni zaowocowało opanowaniem choreografii zaprezentowanej na głównej gali festiwalu.

W 2018 roku wzięła udział w kolejnym, kilkudniowym szkoleniu na Berlin Salsa Congress tym razem z SuperMario.